таг: Омикрон

Откриена подваријантата стелт омикрон кај пациенти во Македонија

0
Подваријнтата стелт омикрон е регистрирана кај пациенти во Македонија, објави Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) во неделниот извештај кој се однесува за период...

Знаци дека можеби сте имале омикрон без воопшто да го знаете...

0
Омикрон досега се покажа како варијанта која предизвикува поблаги и поподносливи симптоми. Тоа влијае на горниот респираторен систем, што значи дека белите...

Во Австрија забрзано се шири подваријантата на омикрон

0
Подваријантата на омикрон „БА.2“, која е позаразна, се повеќе се шири во Австрија. Тоа го покажуваат и податоците од провинцијата Долна Австрија, каде...

Во Црна Гора регистрирани четири случаи на стелт-омикрон

0
Четири случаи на инфекција со подгрупата на вирусот омикрон БА.2, наречен и стелт-омикрон, се регистрирани...

Ова се првите симтпоми на стелт омикрон сојот кој се шири...

0
Стелт омикрон сојот се шири низ светот, а според информациите кои ни доаѓаат од некои земји, тој е и до два пати позаразен...

Пановски обајсни зошто толкав број на луѓе заболуваат по вторпат

0
По појавата на омикрон варијантата во Македонија евидентно е зголемување на бројот на реинфекции, односно повторно заразување со вирусот, особено поради фактот што...

Знаци дека можеби сте имале омикрон, а не сте знаеле

0
Омикрон досега се покажа како сој кој предизвикува поблаги и поподносливи симптоми. Тој влијае на горниот респираторен систем, што значи дека белите...

МАЖИ ВНИМАВАЈТЕ: Омикрон може да го намали половиот орган!

0
Омикрон може да создаде и други проблеми како што се еректилна дисфункција, болка во органите за репродукција која може да завриши со хоспитализација....

СЗО: „Стелт омикрон“ откриен во 57 земји

0
Подвидот на сојот омикрон, наречен БА.2 или како што некои научници го нарекуваат „стелт омикрон“, е откриен во 57 земји, соопшти денеска Светската...

СЗО: „Стелт омикрон“ откриен во 57 земји

0
Подвидот на сојот омикрон, наречен БА.2 или како што некои научници го нарекуваат „стелт омикрон“, е откриен во 57 земји, соопшти денеска Светската...