fbpx
16 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: омекнат

Црвени мафини

0
СОСТОЈКИ:– 110 г омекнат путер– 160 г шеќер– 1 ванилин шеќер– ½ лажичка црвена слаткарска боја– 1 јајце– 3 лажици сончогледово масло–...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
51 %
3.6kmh
0 %
пон
16 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
12 °
пет
14 °

Последни објави