таг: олимпијка

Олимпијка плаче поради протоколите во Пекинг: 12 пати има негативен тест,...

0
Белгиската олимпијка Ким Мејлеманс се вратила во Олимпиското село, каде го чека почетокот на Зимските олимписки игри. Мејлеманс вчера сними драматично видео....

Цветановска нема да настапи на утрешната трка во Пекинг

0
Македонската олимпијка Ана Цветановска нема да настапи на утрешната трка како што претходно беше предвидено. Од МОК информираат дека заради моменталната ситуација...

ВИДЕО: Како пливаше најмладата македонска олимпијка, со само 15 години до...

0
Најмладата македонска олимпијка имаше солиден настап на ОИ во Токио во дисциплината 100 метри слободно. Таа во својата квалификациска група заврши на првото...

ФОТО: Кејтлин Џенер подготвена за гувернерка на Калифорнија

0
Поранешната олимпијка и ријалити ѕвезда Кејтлин Џенер сериозно се подготвува за кандидатурата за гувернерка на Калифорнија, а тоа го сподели и на...