таг: Оливие

Жиру, е под знак прашалник за реванш натпреварот против Наполи

0
Напаѓачот на Милан, Оливие Жиру, е под знак прашалник за утрешниот реванш натпревар против Наполи...

Милан со нов договор за Оливие Жиру

0
Оливие Жиру испиша историја на Мундијалот во Катар. Францускиот напаѓач стана прв стрелец на сите времиња во...

Франција под закана од четврт бран на корнавирус

0
Францускиот министер за здравство, Оливие Веран, апелираше до Французите да примат вакцина против коронавирусот во што е можно поголем број и предупреди дека...

ФОТО: Металург ги промовираше близнаците од Франција-Кире Лазаров помогна во одлуката...

0
Браќата близнаци, Кевин и Оливие Њокас од денеска и официјално се дел од Металург. Прославените француски ракометари и долгогодишни репрезентативци на најсилната ракометна...

Веран: Можно е новиот коронавирус да циркулира низ Франција

0
Францускиот министер за здравство, Оливие Веран, денеска изјави дека е можно во земјата да циркулира новиот вид на коронавирус, иако последните тестови не...