таг: Оливер

Аjнтрахт потврди, Топмелер на местото на Оливер Гласнер

0
Тренерот на Ајнтрахт, Оливер Гласнер ќе го напушти клубот на крајот на сезоната, одлучја клупските...

БЕЗ БРАШНО: Здрави солени палачинки по рецепт на Џејми Оливер

0
Познатиот готвач Џејми Оливер често не изненадува со рецепти кои се и брзи и здрави и лесни за подготовка. Неговиот рецепт за пролетни...

ЕУ обезбеди 650 илјади вакцини на „Фајзер“ за здравствените работници од...

0
Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изутринава најави дека од мај до август на Западен Балкан ќе пристигнат 651.000 дози од вакцината „Фајзер“, наменети...

Курти доби писмо од ЕУ: Да продолжи дијалогот со Белград

0
Комесарот за проширување на ЕУ, Оливер Вархеји, му испратил писмо на косовскиот премиер Албин Курти, во кое,...

Францускиот министер за здравство: Вакцината на АстраЗенека штити од речиси сите...

0
Францускиот министер за здравство Оливер Веран и даде поддршка на вакцината против Ковид-19 на компанијата АстраЗенека, тврдејќи дека таа овозможува доволна заштита против...

Спасовски: Не е доволна казната за возачот на автомобилот „Бентли“

0
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска го осуди случајот со мажот од Арачиново кој вчера брзо возеше со автомобил „бентли“ на скопскиот плоштад. „Имаме...