таг: олеснувањето

Јужна Африка: „Бранот предизвикан од омиркон помина, бројот на новозаразени опаѓа!“

0
Јужна Африка го укина полицискиот час, а олеснувањето на мерките за коронавирусот беше објаснето со тоа што нивната земја го помина...

Во Холандија отворени киносалите, музеите, театрите и рестораните

0
Во Холандија, со олеснувањето на мерките, денеска се отворени киносалите, музеите, театрите и рестораните. Локалните медиуми објавија дека многу ресторани,...

Гугл со заштеда од милијарда долари поради работењето од дома

0
Со олеснувањето на рестриктивните мерки воведени поради епидемијата на коронавирусот, се повеќе луѓе резервираат патувања и хотели преку интернет. Ова е многу добро...