fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: Олдехуфстеркерхоф

Град во Холандија досега го сменил името дури 225 пати!

0
Историскиот Олдехуфстеркерхоф во Леуварден, главниот град на холандската провинција Фризленд или Фризија, е неверојатен спој на чудното и прекрасното. Тука...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
100 %
1kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави