таг: Олбрајт

Почина Медлин Олбрајт, првата жена државен секретар на САД

0
На 84 годишна возраст почина Медлин Олбрајт, првата жена државен секретар на САД, соопшти денеска нејзиното семејство. Семејството соопшти дека...