таг: Олабавување

ПРВИ ЗАБРАНИ: Со вакцина „АстраЗенека“ не може на овој концерт!

0
Со олабавување на ковид мерките почнаа и концертите, но паднаа и првите забрани! Присуството ќе зависи и од примената вакцина. Пејачот Брус...

Кипар го укинува полицискиот час

0
Во рамките на постепеното олабавување на мерките, на Кипар од утре се укинува полицискиот час, дозволено е одржување прослави, свадби, крштенки и сл,...

Се отвораат продавниците во Грција, а се задржува забраната за движење...

0
Олабавување на мерките во Грција, со отворање на сите продавници и моловите, козметичките и фризерските салони, берберниците, центрите за техничка контрола на возила,...