таг: окупација

100-те дена руска инвазија на Украина го потресе светот

0
100 дена од руската окупација на Украина, на главниот плоштад во Киев продолжуваат да стојат...

Британија ќе истражува дали руските сили користеле хемиско оружје во Украина

0
Офанзивата на руската армија за окупација на стратешкиот град Мариупол можеби достигна побрутално ниво односно употреба на хемиско оружје. Шефицата на...