fbpx

таг: „Октоберфест“

Германците лути, туристите збунети: „Октоберфест“ се сели од Германија во Дубаи

0
Традиционалниот фестивал на пивото „Октоберфест“ треба да се одржи во Дубаи откога беше откажан во Германија втора година по ред поради пандемијата на...