таг: Оксфорд

Оксфорд: Бебињата кои се дојат подолго, се поинтелигентни

0
Истражување спроведено во Универзитетот Оксфорд посочува дека кај бебињата кои се дојат подолго, нивото на интелигенција подоцна е повисоко. Научниот труд...

Оксфорд: Бебињата кои се дојат подолго, се поинтелигентни

0
Истражување спроведено во Универзитетот Оксфорд посочува дека кај бебињата кои се дојат подолго, нивото на интелигенција подоцна е повисоко. Научниот труд опфатил...

Американска студија – Астра Зенека ефикасна 79%

0
Вакцината за коронавирус развиена од „AstraZeneca“ и Универзитетот во Оксфорд обезбедува силна заштита од Covid-19, открива клиничко...

Британската влада одобри тестирање на комбинација од вакцините на Фајзер и...

0
Научниците од универзитетот во Оксфорд, Велика Британија започнуваат проба за мешање на дози на две различни вакцини на COVID-19, во надеж дека може...

„АстраЗенека“ денес тема на дебата во СЗО – дали вакцината е...

0
За вакцината на Универзитетот Оксфорд и шведската компанија „АстраЗенека“ ќе се расправа на денешната панел дебата што ја најави Светската здравствена организација (СЗО),...

Вакцината од Оксфорд е најефикасна кога ќе се прими во две...

0
Вакцината од Оксфорд против коронавирус го стимулира создавањето на антитела и прави силниот одговор на Т-клетките на патогените микроорганизми. Најдобар имунолошки ефект...