fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: Океан

Нова студија: Топењето на мразот на Арктикот поради климатските промени носи...

0
Арктичкиот Океан, кој поради глобалното затоплување, губи огромен дел од својот мраз што придонесува за пообилни снежни врнежи во Европа, открива новото...

Студија: Затоплувањето на морето на Арктикот носи снег и бран студ...

0
Северниот Леден Океан, кој го губи замрзнатиот покривач поради глобалното затоплување, директно придонесува за пообилни снежни врнежи во Европа, како на пример во...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави