таг: означи

Русија реагира на испраќањето контроверзна муниција во Украина: „Тоа е криминален...

0
Русија ги означи американските планови за испраќање гранати од тенкови со осиромашен ураниум...

Омикрон е новиот сој на коронавирусот: СЗО вели дека е загрижувачки

0
Светската здравствена организација го означи новиот сој на коронавирусот откриен во Јужна Африка како загрижувачки и го именуваше омикрон. Јужна Африка првпат го...

Бабиш ги оцени „Пандорините документи“ како заговор против него

0
Чешкиот премиер Андреј Бабиш го означи новиот истражувачки проект на 600 новинари од целиот свет,...