fbpx
27.8 C
Skopje
среда, јуни 23, 2021

таг: од

Хрватска го дозна ривалот за во осминафиналето на ЕУРО

0
По одигрувањето на натпреварите од 3.коло од групата Е се знае против кого ќе игра Хрватска во осминафиналето на ЕУРО. Синоќа...

Индискиот сој доби надградба: Регистрирана „Делта плус“ варијантата на корона вирусот

0
Од сите различни мутации и варијанти на корона вирусот што се проширени ширум светот најголема загриженост меѓу научниците предизвикува варијантата Делта, првпат регистрирана...

Вакцините на „Фајзер” и „АстраЗенека” ефикасни против делта варијантата на коронаворусот

0
Вакцините против Ковид-19, развиени од „Фајзер”/ „БиоНТек” и „АстраЗенека”, генерално се ефикасни против делта и капа варијантите на коронавирусот, што за првпат беа...

ТРАГЕДИЈА: Почина Ристе Тутунков од ФК Брегалница

0
Вчеера во 41 година од животот, ненадејно почина Ристе Тутунков кој беше голман во сите пионерско-младински школи на фудбалскиот клуб Брегалница. ...

Боинг издвои 500 милиони долари за отштета на семејства на загинати...

0
Авиокомпанијата Боинг создаде фонд од 500 милиони долари за да ги обештети семејствата на 346 лица загинати...

Со крвна плазма досега се третирани 1.431 пациент болен од ковид-19

0
Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени вкупно 1.732 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со Ковид-19, од кои...

Италија: Од идната недела се укинува носењето заштитни маски на отворено

0
Италија од следната недела делумно ќе го укине задолжителното носење маски на отворено, јави ДПА. Укинувањето на мерката од 28 јуни ќе важи...

ВИДЕО: Оштетена ли е Македонија? Регуларен ли е голот? Фаул ли...

0
Во 25. минута од натпреварот Мемфис Депај (Холандија) го најде патот до мрежата и го менува резултатот! Судијата Иштван Ковач покажува знак за...

Владата нема намера да се повлече од дополнителните 3,5 денари без...

0
Еколошката такса од 3,5 денари без ддв на горивата и намалување на ДДВ-то на струјата од 18...

Димитриевски: Во Амстердам сме да победиме и да ја израдуваме Македонија!

0
По првите две кола од Европското првенство во фудал, Столе Димитриевски е најдобар поединец на Македонија. Голманот на Рајо Ваљекано беше сигурен...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
27.8 ° C
27.8 °
27.8 °
57 %
0.5kmh
0 %
сре
27 °
чет
40 °
пет
39 °
саб
38 °
нед
35 °

Последни објави