таг: од

Истиот лек, во Германија 310 денари, во Македонија 970 денари!

0
Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на...

Повеќе од 50.000 новогодишни светилки на елката во Њујорк

0
реклама Повеќе од 50.000 новогодишни светилки светнаа на елката во њујоршкиот Рокфелер центар, а...

Дали растењето со животни не прави поотпорни на болести?

0
реклама Од почетокот на цивилизацијата, луѓето го делат животот со животните. Без разлика дали...

(ВИДЕО) Научниците создадоа микроробот од човечка клетка!

0
Научници од Универзитетот Тафтс и Институтот „Вис“ при Универзитетот Харвард во САД создале мали роботи од човечки клетки коишто можат, на пр., самостојно...

Неколку министри го бојкотираа говорот на Лавров на Самитот на ОБСЕ

0
Дел од министрите на земјите учеснички на Самитот на ОБСЕ го бојкотираа говорот...

Божицата на Сонцето ја допре Земјата, научниците збунети од екстремната енергија

0
Астрономите регистрираа еден од најмоќните космички зраци досега и го нарекоа „Аматерасу“, по јапонската божица на сонцето. Иако неговото потекло сè уште...

Евакуирани 30 лица, 17 спасени: Вонредна состојба поради снег во пет...

0
Вонредна состојба од вчера има во Ивањица, Бабушница, Нов Варош, делови од Врање,...

Недостигот на витамин Б12 може да предизвика и когнитивни тешкотии

0
Веројатно една од најважните хранливи материи за човековото тело е витаминот Б12, којшто е потребен за нормално секојдневно функционирање. Витаминот Б12 учествува...

Етна во Италија повторно исфрла пепел и лава

0
Еден од најактивните европски вулкани повторно еруптираше и исфрла лава во височина од...

Последен ден од четиридневното хуманитарно примирје меѓу Хамас и Израел

0
На четвртиот, последен ден од договореното примирје, Израел го доби списокот со последните 11 заложници кои треба да бидат ослободени денеска,...