таг: одредени

Ако ги имате овие гени нема никогаш да се заразите од...

0
Луѓето со одредени гени и карактеристики на крвната слика речиси не се заразуваат со коронавирус, открија руски научници во посебна студија. Водач на...

Ердоган неман да протерува амбасадори, амбасадите рекоа дека нема да се...

0
Целосната дипломатска криза меѓу Турција и одредени моќни западни земји е избегната откако странските амбасади...

Необични обичаи ширум светот кои мора да ги знаете за да...

0
Одредени обичаи и навики на луѓето од земјите ширум светот кои сакате да ги посетите треба да ги знаете, за да не се...

Гугл и Фејсбук бараат од вработените да се вакцинираат

0
Одредени големи технолошки компании во САД бараат од своите вработени да се вакцинираат пред да се вратат...

Зошто температурата може да се покачи по примањето на вакцината?

0
Нормално е граѓаните да почувствуваат одредени симптоми откако ќе примат вакцини како „Фајзер“, „Спутник“ и „Астра зенека“, бидејќи сето тоа зависи од принципот...