таг: одобрување

ЕУ одобри реформа за емисиите на јаглерод

0
Земјите од Европската унија во вторникот гласаа за одобрување на опсежни реформи поврзани...

Русија нема да одобри странски вакцини против коронавирусот

0
Кремљ ја отфрли идејата за одобрување на странски вакцини против Ковид-19 во Русија, иако властите се обидуваат...

Донесен правилникот, се овозможува регистрација на возилата со странски таблички

0
Правилникот за поединечно одобрување на возилата, кој беше проблем за да се пререгистрираат возилата со странски таблички...

Аргентина е првата латиноамериканска земја која ја одобри руската вакцина против...

0
Аргентина даде одобрување за употреба на руската вакцина против коронавирусот, пренесуваат тамошните медиуми.  Информацијата ја потврди и Рускиот...