fbpx
12 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: одобрување

Донесен правилникот, се овозможува регистрација на возилата со странски таблички

0
Правилникот за поединечно одобрување на возилата, кој беше проблем за да се пререгистрираат возилата со странски таблички...

Аргентина е првата латиноамериканска земја која ја одобри руската вакцина против...

0
Аргентина даде одобрување за употреба на руската вакцина против коронавирусот, пренесуваат тамошните медиуми.  Информацијата ја потврди и Рускиот...

Моментална Температура

Skopje
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
43 %
1.9kmh
40 %
пет
12 °
саб
11 °
нед
13 °
пон
12 °
вто
17 °

Последни објави