fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: Одобрението

Кина ја одобри својата прва вакцина против коронавирусот, на „Синофарм”

0
Одобрението, објавено денеска од Заедничкиот механизам за превенција и контрола на Државниот совет, уследи еден ден откако „Синофарм” соопшти дека е утврдено дека...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави