fbpx

таг: однос

Минатата недела се пријавени 38 реинфекции со ковид-10, што е зголемување...

0
За 11,4 отсто во однос на минатата недела е зголемен бројот на новозразени со ковид-19 кај лицата меѓу 20 и 29 години, покажува...

Вернер: Ги игнорирав критиките, ако постојано размислувам за нив, нема да...

0
Напаѓачот на Челзи, Тимо Вернер зборуваше за неговиот однос кон критиките. Фудбалерот пред три дена постигна два гола за Германија во триумфот...

Пановски: Јас не би ги вакцинирал децата, тие лесно го поминуваат...

0
Во однос на најавите дека можно е да почне вакцинација на децата од 12 до 16 години д-р Никола Пановски вели дека тие...