fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: Односите

Лавров: Русија е подготвена да ги прекине односите со Европската унија

0
Русија е подготвена да ги прекине односите со Европската унија доколку Брисел воведе санкции што ќе создадат ризик за чувствителните сфери на економијата,...

Грција во 2020 година: Ковид-19 му нанесе силен удар на туризмот

0
Пандемијата, тензиите во односите со Турција, мигрантското прашање, прва жена претседател на државата, туризмот во „новата нормалност“, осудените членови на Златна зора за...

Ванг Ји: Односите меѓу Кина и САД би можеле да се...

0
Односите меѓу Кина и САД се наоѓаат на крстосница и би можеле да се вратат на вистински пат по периодите кои ги...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави