таг: одново

Повторно ќе почне да функционира нафтоводот Солун – Скопје, вели директорот...

0
По десет години неактивност, отворен е патот за одново ставање во функција на нафтоводот Солун – Скопје, откако надлежната регулаторна комисија...

Ѓорчепетровки носителки, Куманово и Чаир на другата страна на ждрепката

0
Европскиот Куп на ЕХФ во женска конкуренција одново нуди шанза за евро-натпревари за македонските екипи....

Гринвуд во нови проблеми, повторно заврши зад решетки

0
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Мејсон Гринвуд, одново се најде зад решетки. Англиските медиуми пишуваат дека тој ги...

Нова пауза за Доминик Тим

0
Австрискиот тенисер Доминик Тием одново ги разочара своите фанови и ги откажа настапите на уште три турнири. Повредата на раката е причината поради...

Чави: Гави е бесценет играч за секој тренер

0
Чави Ернандес одново излезе со тим во кој преовладуваше младоста и токму свежиот погон и донесе победа на Барселона против Елче, бидејќи стрелци...

ФМП Академија убедливо поразена од Галил

0
Македонскиот кошаркарски претставник во балканското натпреварување Академија ФМП беше одново совладан од израелскиот Галил, овој пат со 107-65, за втор пораз оваа сезона...

Ракометната Федерација на Македонија со честитка до најдобрите фудбалери

0
Фудбалската репрезентација одново запиша историски успех и се пласира во баражот кој би можел да донесе место на Мундијалот наредната година. Победата...

ЛШ: Роналдо повторно спасител за Јунајтед, баварската машинерија не знае за...

0
Англискиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед одново се спаси во меч од ЛШ против Аталанта. Овој пат Јунајтед не победи, туку освои само...

ВИДЕО: Симиќ и Барселона успешни во јуниорската Евролига!

0
Македонија одново има свој претставник во најсилното натпреварување на Стариот континент – Евролигата. Во јуниорското издание Теодор Симиќ почна да го презентира...