таг: Однесувањето

Што може да значи кога вашето куче лае прекумерно?

0
реклама Промената на однесувањето на кучето кое претерано или премногу често лае бара многу труд, време,...

Пендаровски: Со Бугарија треба да разговараме за критериумите потребни за ЕУ

0
Според објаснувањата на Бугарија, тие сакаат да го имитираат однесувањето на Грција кон Северна Македонија во последните децении, поставувајќи ни предуслови...

Зошто мачките толку многу мразат вода?

0
Однесувањето на мачките ги збунува луѓето преку илјадници години, од нивната перцепирана ароганција до опсесијата со влегување во кутии. Но, она што е...

УЕФА планира да ја казни Англија за однесувањето на навивачите во...

0
Европската фудбалска асоцијација сака да ја казни Англија за однесувањето на навивачите на денот на последниот натпревар од Евро 2020 со Италија (2:3...

Берлин: однесувањето на Вашингтон во американско-француската криза е разочарувачко

0
Однесувањето на Соединетите држави во случајот со набавка на подморници, со кое тие се противат...