таг: одлуки

Новите правила, тренерите имаат право на еден челенџ

0
Извршниот комитет на ЕХФ, на последниот состанок донесе низа одлуки поврзани со следната ракометна сезона....

Размислувате да се тетовирате? Дознајте како тоа би изгледало со помош...

0
Тетовирањето е една од поголемите одлуки кои ги носиме во животот. Поради тоа е важно сериозно...

По 8 години: Гугл Хром добива нов изглед на иконата

0
Гугл одлуки 2022 година да биде годината кога се ќе модернизира, а прво што ќе направи ќе биде промена на иконата за Гугл...

Новак Ѓоковиќ ќе се вакцинира

0
Новак Ѓоковиќ се наоѓа пред една од најважните одлуки во кариерата. Српскиот тенисер, мора да реши дали ќе се вакцинира против коронавирусот. Австралија...

УЕФА останува на 33%, а Романија сама си донесе одлука за...

0
Две одлуки кои се косат меѓу себе донесоа Романија како драва и УЕфА како организатор на Европското првенство. Вчера Владата на Романија...