fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: одложување

Завршува одложувањето на плаќање кредити

0
Второто шестмесечно одложување на кредитните обврски завршува утре. Граѓаните и фирмите кои решија да го одложат враќањето...

Д-р Пановски: Секој изгубен ден без вакцинација, ќе не чини човечки...

0
Секое ново одложување на вакцинацијата,ќе не чини, уште повеќе изгубени човечки животи – алармира професорот Никола Пановски. Имајќи го предвид, Британскиот сој на...

Се нормализира производството на вакцини во фабриката на „Фајзер“ во Белгија

0
По привременото одложување на производството на вакцини, фабриката „Фајзер“ во белгискиот град Пурс го врати распоредот на испораки до коминтентите во нормала, соопшти...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави