таг: одлична

Гостивар ремизираше со Газијантеп во Болу

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар имаше одлична контрола во Болу играјќи 1-1 против турскиот клуб Газијантеп....

Физиотерапевт предупредува дека пешачењето не е добра активност за секоја жена

0
реклама ОДЕЊЕТО е одлична вежба, но не секогаш, предупреди на Инстаграм физиотерапевтот Госија Влодарчик...

Јусуфи: Јасно е дека одиме по трите бода

0
Фудбалерите на Струга Трим Љум се во одлична серија без пораз во домашниот шампионат, но...

Тренерите објаснија зошто е полесно да се трча на лента отколку...

0
ТРЧАЊЕТО е одлична вежба за подобрување на здравјето, без разлика дали тоа е зајакнување на циркулаторниот систем, здравјето на срцето или спречување на...

Николовски од Тирана: Продолжуваме да ја продлабочуваме соработката со Албанија

0
– Република Северна Македонија и Република Албанија имаат одлична билатерална соработка и секоја средба е можност за нејзино дополнително унапредување, можност за...

Билка која носи среќа и пари во домот

0
Оваа билка е одлична бидејќи лесно се одржува и не бара посебна нега. Таа освен што...

Јадете јаткасти плодови и спанаќ: 4 навики за доручекот кои мора...

0
Здравиот појадок е одлична работа – ве тера да слабеете, подолго ве држи сити и благодарение на него сте полни со енергија. Но,...

Дневен хороскоп за понеделник, 10-ти јануари 2022-ра

0
ОВЕНВо одлична форма сте и многу оптимисти сте за секоја деловна тема предложена од вашите соработници. Благодарение на веродостојните информации што ги добивате,...

Лига на нации: Македонија стартува на гости против Бугарија

0
Македонија има одлична шанса за пласман на ЕУРО 2024 преку Лигата на нации на УЕФА. По ждрепката во Нион, по која македонската репрезентација се најде...

Едноставно и вкусно, подгответе палента со печурки

0
Палента со печурки е одлична идеја за ужинка или доцен појадок. Совршен оброк кој лесно се приготвува, а во кој ќе уживете. ...