таг: Оди

Луис Хамилтон: Имам цел, уште една светска титула

0
Британскиот Ф1-возач Луис Хамилтон истакна дека нема намера да оди во пензија се додека не...

Вечерва ќе бидат познати последните два тима во осмина-финалето

0
Во групата Е извесно е дека Челзи е прв, а кој ќе оди во осмина-финалето како втор ќе се знае по натпреварот помеѓу...

Мбапе ги коментираше наводите дека е можно да замине од ПСЖ

0
Напаѓачот на „светците“ негира дека ќе си оди во јануари и дека воопшто е во проблеми со...

Мемфис Депај се враќа на „Олд Трафорд“?

0
Се чини дека Мемфис Депај нема да оди во Јувентус. Италијанците чекаа да ги намали претензиите, но...

Погба нема да го оперира коленото, сака да игра на Мундијалот...

0
Францускиот репрезентативец Пол Погба одлучи да не оди на операција на коленото за да може што подобро...

Кевин Дурент мора на принудна пауза

0
Кевин Дурент оди на принудна пауза поради повреда.Првата ѕвезда на Бруклин заработи повреда на коленото на дуелот со Орландо, откако соиграчот Брус Браун...

ВИДЕО: По 22 години повторно видена рибата која „оди“

0
Ретка риба која „оди“ и постои само во Австралика е забележана првпат по 22 години кај Тасманија. Розовата риба последен пат била...

СТАПЧИЊА СО МАСЛИНКИ: Едноставни и ефтини за правење, а и превкусни!

0
Ова прекрасно пециво одлично оди со ајвар, разни намази, таан, може да се јаде наместо леб, како закуска, како сакате. Потребно...

Јарецот без мотивација, Водолијата загрижена за финансиите

0
ОВЕН Добро ви оди во работата. Задоволни сте од резултатите што ги постигнувате во оваа област. Саканиот ќе покаже дека е подготвен...

Виц на денот: Притисок

0
Плавуша оди на систематски преглед. Сестрата ја дочекува и ja прашува:– Колку сте тешки?– 45 кг.Сестрата ја качува на вагата, мери 58кг и...