таг: Одисеј

(ВИДЕО) Одисеј испиша историја: Ги испрати првите фотографии од јужната страна...

0
Приватното американско вселенско летало Одисеј, кое слета на површината на Месечината минатата недела, работи без проблеми и испраќа податоци назад на Земјата, објави...