таг: одигра

Куп, Македонија ЃП против шампионот Струга Трим Лум

0
Утре ќе се одигра јубилејното 30 финале во Купот на Македонија. Македонија ЃП трофејот ќе...

ВИДЕО/ Чави се жалеше са тревата, тренерот на Гетафе со епски...

0
Хетафе одигра 0:0 против Барселона и со тоа направи чекор кон опстанокот во Ла Лига. Тренерот на Барселона, Чави, по средбата побара оправдување...

Далас загуби од Мајами, Њу Орлеанс славеше против Лос Анџелес Клиперс

0
Лука Дончиќ одигра одличен натпревар, но Далас загуби од Мајами со 129:122 и падна на 11. место во Западната конференција, која...

Tренерот на германскиот тим откри каде ќе игра Гвардиол следната сезона

0
Стоперот на Лајпциг, Јошко Гвардиол, одигра одличен меч против Манчестер Сити во првиот осминафинален натпревар од Лигата...

Хрватска или Аргентина, во финалето на Светското првенство

0
Вечерва ќе се одигра првото полуфинале. Од 20 часот, на Лусаил Ајконик стадионот во Лусаил ќе играат Хрватска и Аргентина. Светската фудбалска јавност...

Македонија се мачеше со реализација и одигра реми со Финска

0
Фудбалската репрезентација на Македонија одигра реми во пријателскиот натпревар против Финска со 1-1 (0-1). Пресметката на Националната...

Алиоски: Пријателски натпревари се како тренинг, но ние сакаме да победиме

0
Македонија ќе одигра две пријателски средби, против Финска и Азербејџан. Пред првата средба за медиумите зборуваше Езџан...

Македонија посакува победа против Романија

0
Женската ракометна репрезентација на Македонија против Романија ќе го одигра последниот натпревар од групата Ц на Европското...

Познати се учесниците на завршниот турнир во Торино

0
Завршниот Мастерс турнир ќе се одигра во Торино, а на него ќе учествуваат осум тенисери. Отсутен поради...

Минимален пораз на пријателскиот тест во Абу Даби

0
Фудбалската репрезентација на Македонија составена од домашни фудбалери одигра пријателски натпревар во неофицијален ФИФА-термин и доживеа пораз од Саудиска Арабија (0-1) во Абу...