таг: Одеса

Остатоци од дрон паднаа на висококатница во Одеса и предизвикаа пожар

0
При напад на непријателски беспилотни летала во Одеса, парче од соборено беспилотно летало паднало врз висококатница , предизвикувајќи пожар, изјави шефот на регионалната...

Пристаништето кај Одеса повторно цел на руски напади

0
Руски беспилотни летала ја оштетиле пристанишната инфраструктура во областа Одеса, при што се...

Нов напад со дронови и ракети на Одеса

0
Украинскиот пристанишен град Одеса ноќеска повторно бил цел на нов бран руските напади...

Русија повторно воздушно ја нападна Одеса

0
Русија синоќа започна масовен воздушен напад врз пристанишниот град Одеса – втора ноќ...

Русија ја бомбардираше Одеса, 19 жртви

0
Руски ракетни напади погодија станбени згради и рекреативен центар во Одеса, при што загинаа 19, а десетици други лица беа повредени....

Зеленски во Одеса: Можен коридор за жито

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера  ја посети Одеса, каде што разговараше за можен коридор за извоз на жито. Ова го соопшти...

Кулеба: Русија се обидува да шири терор во Одеса

0
Единствената цел на руските ракетни напади врз Одеса е терор, оцени украинскиот министер за надворешни...

Руската војска гранатираше цели во Одеса

0
Силни експлозии утрово ги разбудија жителите на Одеса. Црн чад го покри небото на градот познат како бисер на Црното Море....

Русија ја нападна Одеса, серија експлозии во градот

0
Руските сили повторно го бомбрадираат украинскиот град Одеса. Експлозии одекнаа утрово во градот. Жителите на...