таг: одделение

По 5 дена денеска се роди првото бебе во Велес

0
Во Гинеколошко-акушерското одделение на ЈЗУ Општа болница Велес денеска во 12,30 часот се роди првото бебе во 2024 година. Тоа е машко бебе...

Детското одделение во болницата во Кочани преполно со пациенти

0
Детското одделение во Општата болница во Кочани регистрира зголемен број пациенти со заболувања на горните и долните дишни патишта, кои се сместени на...

Хорор во болница во Косово: Телото на мртво бебе по грешка...

0
Против гинеколошкото одделение на Општата болница во Пеќ, Косово е покрената истрага, откако било откриено...

Погодена детската болница во Мариупол, не се знае бројот на жртвите

0
Породилното одделение во центарот на градот, детското одделение и терапевтското одделение во болницата – сите се уништени во руски воздушен напад...

Наставата во Србија по комбиниран модел

0
Од понеделник, 31 јануари, учениците од прво до четврто одделение од основните училишта во Србија...

На инфективното одделение во Дебар само еден ковид пациент

0
На Инфективното одделение при Општата болница во Дебар хоспитализиран е само еден пациент, што е најмала бројка досега од отворањето на одделението на...

6-годишна Арлинда со епилепсија, нејзината мајка бара помош да ѝ ги...

0
Арлинда има 6 години. Прво одделение е, но ја прекина наставата поради тоа што е болна. Страда од епилепсија, а имала напади и...