таг: Одговорноста

Терористичката ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во концертниот комплекс во...

0
Терористичката ИСИС (Исламска држава) ја презеде одговорноста за нападот во популарниот концертен комплекс во близина на Москва, во кој загинаа најмалку 40, а...

Ова се најодговорните хороскопски знаци

0
Кога станува збор за одговорноста, Јарците често се на врвот на листата. Луѓето родени во овој знак се симбол на сигурност...

Хамас ја презеде одговорноста за денешниот ракетен напад врз Ерусалим

0
Военото крило на Хамас вечерва ја презеде одговорноста за денешниот попладневен ракетен напад врз Ерусалим. Засега нема информации за повредени во ракетниот...

Инзаги: Јас сум виновен, но Интер ќе се врати посилен по...

0
Тренерот на италијанскиот калчолигаш Интер, Симоне Инзаги ја презема одговорноста за очајниот старт на сезоната на „нероаѕурите“...

Врховниот суд на Јапонија: Владата не е одговорна за катастрофата во...

0
Денешната пресуда е првата одлука на Врховниот суд за одговорноста на владата за катастрофата во Фукушима во четирите тужби за...

Ципрас: Очигледна и неизбришлива е одговорноста на Владата за пожарите

0
Одговорноста на Владата на Мицотакис за пожарите е очигледна и неизбришлива, рече лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас на денешната прес конференција, на која...