таг: одвива

Вечерва во Лондон, Фјури против Чисора

0
Неколку часа пред дуелот што ќе се одвива вечерва на стадионот на Тотенхем, во Лондон, помеѓу Британецот Тејсон Фјури и Дерек Чисора, двајцата...

Вчера аплицирани 13.137 вакцини

0
Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на...

Досега вакцинирани над половина милион граѓани

0
Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на...

245.231 граѓани примиле две дози вакцина

0
Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а од Министерството за здравство велат дека интересот за вакцинација секојдневно се зголемува. До...

Вчера се аплицирани 9 123 вакцини

0
Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, велат од Министерството за здравство. На вакциналните...