таг: одбил

Жозе Мурињо не ја прифати понудата од Лондон

0
Жозе Мурињо одбил да стане тренер на Челзи по трет пат, пишува италијанскиот „Кориере дело...

Курти ја одби поканата на Ковачевски за присуство на „Отворен Балкан“

0
Косовскиот премиер Албин Курти ја одбил поканата на македонскиот премиер Димитар Ковачевски да присуствува и...

Федералниот суд на Австралија: Одлуката за откажувањето на визата на Ѓоковиќ...

0
Австралискиот Федерален суд денеска соопшти дека ја одбил жалбата на тениската суперѕвезда Новак Ѓоковиќ за укинувањето на визата бидејќи министерот кој ја укинала...

Ван Де Бек ја одбил првата понуда која стигнала на негова...

0
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Дони Ван Де Бек ја одбил првата понуда која стигнала на негова адреса. Холанѓанецот не е задоволен со...

Милан одбил две понуди за Леао

0
Милан одбил две понуди за нивниот напаѓач Рафаел Леао, и сака да му го продолжи договорот до 2026 година. Португалскиот фудбалер има договор...

Се случи и тоа, Милан ги одби милионите на ПСЖ за...

0
Милан ја одбил понудата на Пари Сен-Жермен за дефанзивецот Тео Ернандез, објави „Тутоспорт“. Според италијанскиот спортски весник, „росонерите“ одбиле да го...