таг: Одбивањето

Германија незадоволна од одлуката на Зеленски да не го прими Штајнмајер

0
Германскиот политички врв денеска реагираше за одбивањето на украинскиот претседател Володимир Зеленски да го прими...

Лидерите на Г7 го осудуваат Путин за нападот на Украина

0
Лидерите на Г7 го осудуваат Путин поради одбивањето да се вклучи во дипломатскиот процес. Во заедничката изјава по виртуелниот состанок,...

Што ќе се случи со интервјуто на Меган и Хари доколку...

0
Одбивањето на продуцентите да се одложи големото телевизиско интервју на Меган Маркл и принцот Хари кај водителката Опра Винфри би можело да...