таг: огромна

Гутереш: Загрижувачки извештаи за жртви во Нагорно-Карабах

0
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, изрази огромна загриженост поради извештаите за жртви...

“Да го одиграме овој натпревар уште десет пати, нема да заврши...

0
Шкупи оствари огромна победа (0-5) против Хегелман во Литванија и практично уште на првиот меч...

Откриена незамисливо голема црна дупка, една од најголемите досега

0
реклама Британски астрономи открија огромна црна дупка, околу 30 милијарди пати поголема од масата на...

ВИДЕО: Мистериозна топка е пронајдена на јапонскиот брег, полицијата ја опколи...

0
Огромна метална топка е пронајдена на брегот на Јапонија, која го збуни населението и предизвика низа акции на властите. Засега се уште не...

Ќучук: Враќањето на ветото би било огромна грешка

0
„Враќањето на ветото за Скопје би било огромна грешка и ќе ги влоши билатералните односи“,...

ФОТО: Огромна дамка се појави на Сонцето

0
Огромна дамка се појави на СОНЦЕТО, а таа е голема колку четири Земји. Имено, како што информираат од Хрватското астрономско друштво, ова...

Играчите на Евертон и Сити со специјални дресови и украински знамиња

0
Државата Украина и нејзините граѓани добија огромна и морална поддршка од тимовите на Премиер Лигата. ...

Зарабец: Знаеме дека во Скопје е тешко, фановите се „луди“ за...

0
„Несуденото“ засилување на Вардар кое беше огромна желба на Михајло Михајловски и поранешниот тренер Стевче Алушовски, Миха Зарабец со својот Кил утре ќе...

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата- не се знае каде ќе...

0
Дел од огромна ракета што го лансираше првиот кинески модул за својата вселенска станица Тијанх паѓа назад на Земјата и може неконтролирано да...

Го прашале Френк Синатра како да постапите со луѓето кои ќе...

0
Поради својата огромна популарност, Френк Синатра за време на животот стекнал милиони обожаватели, но бил и предмет на омраза, осуда, љубомора и...