таг: ограничена

Пожар во рускиот регион Урал: Најмалку 11 жртви во пензионерски дом

0
Најмалку 11 постари лица со ограничена подвижност ги загубија животите во пожар во пензионерски дом во рускиот регион Башкортостан на Урал, соопштија...