таг: ОВП

Серија оставки во Австрија, по Курц, од функција заминаа и премиерот...

0
Лидерот на Народна партија на Австрија (ОВП), поранешниот канцелар Себастијан Курц соопшти дека се повлекува целосно од политиката,...