таг: овојпат

Дортмунд го потврдија трансферот на Марсел Забицер

0
Најчесто трансферите одат на релација Дортмунд – Минхен, но овојпат Марсел Сабицер заминува во спротивна...

Дончиќ, 17. меч оваа сезона со над 30 поени

0
Лука Дончиќ го предводеше Далас до нова победа, овојпат на домашен терен над Феникс со 130-111, Словенецот...

Зошто боровиот мед е подобар од обичниот, објаснува д-р Перишиќ

0
Гастроентерологот д-р Воислав Перишиќ овојпат говореше сè за медот од борови иглички, и според неговите сознанија, тој е поздрав од пчелниот мед, а...

УШТЕ ЕДНА ФУДБАЛСКА ТРАГЕДИЈА: 21-годишен грчки фудбалер колабираше среде натпревар и...

0
Уште една фудбалска трагедија го потресе фудбалски свет, овојпат од Грција дојде информацијата за прераната смрт на 21-годишниот фудбалер, Алесандрос Лампис. Тој...

ВИДЕО: Њукасл елиминиран од третолигаш во ФА купот

0
Њукасл ги разочара уште еднаш своите навивачи овојпат со изненадувачкиот пораз од Кембриџ јунајтед со резултат 0:1 на стадионот „Ст. Џејмс Парк“ во...

Милан шокиран од Сасуоло

0
Втор пораз по ред на Милан во Серија А, овојпат на свој терен од Сасуоло, тимот кој го совлада и Јувентус оваа сезона.Ннатпреварот...

Алегри: Во моментов сме екипа од средината на табелата , да...

0
Екипата на Јувентус забележа нов пораз во Италијанската Серија А , овојпат од Верона на гостински терен со 2-1. Стратегот на Јувентус Алегри...

ВИДЕО: „Суперкласико“ приреди „гол-шоу“ со два црвени картони!

0
„Суперкласико“ никогаш не разочарува, а овојпат Бока јуниорс и Ривер плата подготвија спектакл со четири гола (2:2) и два црвени картони. ...