таг: објект“

НАСА истражува „мистериозен објект“ кој удрил во дом на Флорида и...

0
Мистериозен објект кој падна врз куќа во Флорида во март предизвика загриженост, а НАСА сега ги истражува околностите на инцидентот поврзани со непознатиот...

Мистериозен цилиндар пронајден на плажа, никој не знае што е: „Не...

0
реклама Мистериозниот објект е откриен на плажата во Грин Хед, 250 километри од Перт во...

Американска подморница се судри со непознат објект во Пацификот

0
Американска нуклеарна подморница удрила во „непознат објект“ во водите во Азиско-пацифичкиот регион, при што биле...