таг: објекти

Обновени 17 илјади објекти оштетени од Русите во регионот на Кијив

0
Речиси 17 илјади  оштетени објекти од руските напаѓачи веќе се обновени во регионот на Кијив, напиша во своја објава на Фејсбук,  Руслан...

Грција од денеска ги укинува задолжителните сертификати

0
Задолжителниот „Covid pass“ за влез во сите објекти во внатрешноста на Грција, како и европскиот сертификат за патување во земјата, од...

Дополнителни затворања во Пекинг, откриени 49 нови заразени со ковид-19

0
Во Пекинг денеска се затворени дополнителен број продавници и објекти поради ширењето на ковид-19, станбените блокови се под строги мерки за...

Киев: Геноцид во близина на Мариупол

0
Сите објекти се уништени, а цивилите се заробени под урнатините.Украинските војници кои останаа во челичарницата Азовстал, последниот дел од Мариупол кој...

Споменици, објекти, општински згради, дуќани во охридската чаршија осветлени во боите...

0
Локални и национални згради и споменици, објекти, дуќани во охридската чаршија се осветлени во боите на ретките болести кои во февруари се придружуваат...

Рации ширум Германија, антиваксери планирале атентат на премиерот на Саксонија

0
Германската специјална полиција направи претреси во неколку објекти во германската покраина Саксонија, во рамки на истрагата за планот за убиство на...

СТРОГИ МЕРКИ: Еве како ќе работат баровите и кафулињата во Грција

0
Од 8 јули сите угостителски објекти во Грција, како што се баровите, кафулињата, местата за забава и слично, ќе работат само за гости...

Пократок полицискиот час во Грција

0
Од денеска музиката повторно се враќа во угостителските објекти во Грција, а полицискиот час е пократок и ќе почнува во еден часот и...

Угостителските објекти ќе работат две смени и во недела

0
Угостителските објекти ќе работат две смени во недела, а не само една како што првично беше најавувано...

Угостителите во Охрид и Струга реагираат за најавеното затворање на дејноста

0
Сопствениците на хотелски и угостителски објекти во нашиот главен туристички регион, односно Охрид и Струга, алармираат дека затворањето до 20 април ќе биде...