fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: објаснија

Разликата помеѓу ковид-19 и сезонските алергии е во температурата

0
Алерголозите објаснија дека клучната разлика помеѓу сезонските алергии и симптомите на коронавирусот е појавата на зголемена телесна температура. Повеќето пациенти...

Почетокот на Алцхајмеровата и Паркинсонова болест се забележува во очите

0
Лекарите направија важно откритие и објаснија како промените во мрежницата на окото можат да укажат на Алцхајмерова и Паркинсонова болест. ...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави