таг: објавен

ОН: На Авганистан му се потребни над 400 милиони долари за...

0
Во извештајот на ОН објавен денеска се наведува дека за закрепнување и обнова на Авганистан од разорниот земјотрес што ја погоди земјата во...

Десет работи кои веројатно не сте ги знаеле за филмот „Сам...

0
Поминаа 32 години откако беше објавен иконскиот божиќен филм „Сам дома“. Има многу детали за филмот кои многумина не ги знаат, па да...

Доаѓа документарен филм за Мики Маус: „Светот ќе го види на...

0
Објавен е трејлерот за документарниот филм за најпопуларниот анимиран глушец во светот. Mickey: The Story of a Mouse ќе го истражува иконскиот статус...

Излезе трејлерот за петтата сезона на Круна – погледнете како...

0
Објавен е трејлерот за петтата сезона на серијата The Crown на Нетфликс. Дејствието е сместено во турбулентните 90-ти и го следи почетокот на...

Нов мрачен документарец на Нетфликс

0
На Нетфликс деновиве е објавен документарен филм под наслов „Девојчето на сликата“ (Girl in the Picture), во режија на Американката Скај Боргман. Според...

Кој ќе стане првиот билионер во светот?

0
Кога беше објавен првиот милијардер во 1916 година, оваа колосална бројка сигурно изгледаше понеостварлива отколку денес. Меѓутоа, 83 години подоцна, титулата прв...

Ликот на Петар Пан во новиот филм на Дизни ги разочара...

0
Објавен е трејлерот за новиот филм на Дизни Chip ‘n Dale: Rescue Rangers. Вклучува познати ликови од цртаните филмови, а најголемо внимание привлече...

Русија објави прекин на огнот во Азовстал

0
Тридневен прекин на огнот објавен од Русија требаше да започне на 5 мај наутро за...

Меѓуѕвезден метеор се судрил со Земјата

0
Неодамна објавен документ од Командата за вселенски операции на САД, го потврди првиот познат меѓуѕвезден метеор што во поблиското минато ја погодил Земјата....

Научно истражување открило можни рани знаци на Паркинсоновата болест

0
Истражување објавен во медицинско-невролошкото списание „JAMA“, открива симптоми на Паркинсонова болест кои може да се забележат кај пациенти години пред дијагнозата, како што...