таг: објавениот

Конечно откриено колку заработува принцот Вилијам: Астрономската бројка ќе ве изненади

0
реклама Неодамна објавениот годишен финансиски извештај на британското кралско семејство открива дека Вилијам, принцот...

Здравствените работници во Тајланд бараат „Фајзер“ место „Синовак“

0
По објавениот документ од тајландското Министерство за здравство за ефикасноста на кинеската вакцина „Синовак“, здравствените работници бараат втората доза што ќе ја добијат...

Пред борбата што сите ја чекаат: Хасбула Магомедов покажува што знае...

0
Објавениот ММА натпревар помеѓу 18-годишната интернет-сензација Хасбул Магомедов и една година помладиот Таџикистанец Абдурозик привлече големо внимание низ целиот свет. Хасбула...

Во Македонија има само 6.257 активни случаи на ковид-19

0
Според вчера објавениот извештај на Институтот за јавно здравје за изминати 24 часа, регистрирани се 3.803 оздравени пациенти. Тоа е најголем број регистирирани...