таг: објавена

Словенија ја објави песната за Евровизија – луѓето пишуваат: „Ова мора...

0
Вчера беше објавена песната Carpe Diem со која словенечкиот бенд Joker Out ќе се натпреварува на Евровизија и ќе се обиде да влезе...

Карта на Европа направена од познати уметнички дела – еве една...

0
На Твитер е објавена мапа на која се прикажани „најпознатите уметнички дела во земјите од Европа“. Картата е објавена на профилот на...

Хрватска со познати “фаци” во Катар 2022

0
Официјално е објавена листата на футбалерите на Хрватска за Светското првенство што ќе се одржи во Катар. Репрезентацијата – која во изданието 2018...

Заработка од 116 милиони фунти: Ова е најбогатиот Британец до 30...

0
,/center> Објавена е листата на најбогатите британски познати личности помлади од 30 години. Музичарот Хари Стајлс го освои првото...

Скриената моќ зад круната: Меган Маркл обвинета за газдарица од „пеколот“

0
Во Велика Британија е објавена нова книга за кралското семејство „Дворјаните: Скриената моќ зад круната“, во која авторот Валентин Лоу, меѓу другото, се...

Несекојдневна сообраќајка: Возило „слета“ на покривот од друго паркирано возило

0
На Инстаграм страната 192_rs е објавена фотографија од искршен автомобил, кој завршил на покривот на друго паркирано возило, а оваа несекојдневна несреќа се...

Што се случува со црниот дроб ако пиете голема количина на...

0
Голема студија објавена во списанието Clinical Gastroenterology and Hepatology е веројатно најсеопфатниот увид во придобивките од консумирањето кафе кога станува збор за здравјето...

Објавена е нова корона мапа која покажува кои земји се безбедни

0
На најновата корона мапа, објавена денеска, Хрватска уште е во црвена боја, а во иста група е и Словенија. Грција е во...

Во пресрет на изборите, расте поддршката за германската СПД

0
Последната анкета, објавена денеска, покажува дека поддршката на гласачите за германските социјалдемократи (СПД) е на исто ниво со Зелените, и можно е популарниот...

Вакцинираните со Модерна и Фајзер може да имаат доживотна заштита

0
Според новата студија објавена во понеделникот во списанието „Nature“, постои можност вакцините Модерна и Фајзер против Ковид-19 да обезбедат доживотна заштита од...