таг: ОБСЕ

Лидерите на ОБСЕ го осудија рускиот ракетен терор врз Украина

0
Претседавачот на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ), министерот за надворешни и европски прашања и трговија на Малта Јан Борг и...

Русија и САД на Советот на министри на ОБСЕ ги потврдија...

0
Русија и Сад на Советот на министри на ОБСЕ, ги потврдија разликите во...

Неколку министри го бојкотираа говорот на Лавров на Самитот на ОБСЕ

0
Дел од министрите на земјите учеснички на Самитот на ОБСЕ го бојкотираа говорот...

Членови на ОБСЕ се уапсени во Доњецк и Луганск

0
ОБСЕ ги користи „сите достапни канали“ за ослободување свои членови заробени во источна Украина. Сепак,...

ОБСЕ ќе одржи вонреден состанок за Украина

0
Организацијата за безбедност и соработка на Европа (ОБСЕ) денеска ќе одржи вонреден состанок откако рускиот...

Вонреден состанок на ОБСЕ за Украина

0
Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) денеска ќе одржи вонреден состанок на постојаните...

ОБСЕ нотира зголемено прекршување на примирјето во Украина

0
Набљудувачите на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) денеска соопштија дека забележале „спектакуларно...

ОБСЕ е загрижен за употребата на шпионски софтвер против новинари

0
Претставникот на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) за слобода на медиумите, Тереза Рибеиро изрази...