таг: обраќањето

Одложено најавеното обраќање на Путин за Украина

0
Обраќањето на претседателот на Русија Владимир Путин, кое некои државни медиуми го најавија за синоќа,...

Вучиќ: По изјавата на Путин, Србија е под притисок на Запад...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во обраќањето до јавноста изјави дека Србија во иднина ќе оди посилно на европскиот пат, дека...

Зеленски бара повеќе санкции за Русија

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски во обраќањето пред пратениците во австралискиот парламент рече дека се потребни...

ВИДЕО | Гарванлиев со емотивно извинување до јавноста: Еве ме пред...

0
Прочитајте го обраќањето на годинашниот македонски претставник на Евровизија, Васил Гарванлиев. „Роден во Струмица 1984 година. Во 1997 година, мојата фамилија...