fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: образованието

Колумна на Василка Ѓурчиновски: Мајчинството, некогаш и сега, како фактор за зацврстување...

0
Иако знаеме дека образованието е една од најважните врски во постигнувањето на родова еднаквост, а нормите во Европа и во нашата земја...

БРО: Ниту еден наставник нема да остане без работа поради новиот...

0
Бирото за развој на образованието во изминатиот период работеше на нова Концепција за основното образование, по увидивување на потребата за темелни реформи...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави