таг: обновиле

Украинските сили тврдат дека Русија ја променила тактиката, почнала нов напад

0
Руските војници го обновиле нападот врз металуршката фабрика Азовстал во Мариупол, изјави советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски. Advertisements...