таг: облеката

Машината за перење остава траги на вашата облека? Има решение и...

0
Дали сте ја извадиле облеката од машината за перење и сте нашле траги? Рена, експерт за чистење, на својот профил на Тик Ток...

Дали новата облека треба да се пере пред да се облече?

0
Облеката купена во продавници често има мирис на нова стока, најчесто поради употребата на хемикалии во производството. Но, дали ова навистина значи...

Како да се ослободите од молци? Постои едноставно решение

0
Отстранувањето на молци од облеката не е лесно. Не се препорачува отров кој може да го загрози здравјето на луѓето и...

Се ближи Нова Година, еве како да се облечете за да...

0
Изберете ја бојата на облеката за новогодишната ноќ според вашиот хороскопски знак- за да биде добра годината. Овен: Претставниците на овој знак...

Колку често треба да ја менуваме постелнината во летните месеци?

0
Перењето и одржувањето на облеката и постелнините чисти е обврска која треба да ја исполнувате редовно, особено кога е во прашање чаршавот...