таг: област

Запален резервоар за нафта во напад со дрон на аеродром во...

0
Во напад со беспилотно летало на аеродром во руската област Курск бил запален резервоар за...

Секој ден ги притискала ушите со штипка: Резултатите се неверојатни

0
Рефлексологијата е област на медицината која го решава проблемот со болката со притискање на одредени места на телото. Тоа е особено погоден метод...

Се случи првата „кибер катастрофа“ во светот- еве во која земја

0
Локалните власти во германската област Анхалт-Битерфелд, една од 11-те во североисточната држава Саксонија-Анхалт, соопштија дека се наоѓаат во вонредна состојба откако хакери ги...

ДРАМА НА РУСКИ АЕРОДРОМ: Слетувањето се претвори во борба на пилотот...

0
Магаданска област (руски:Магада́нская о́бласть) е федерална област во Русија. Административен центар е градот Магадан. Временските услови во Магадан деновиве се многу лоши и тешки....